Continentalu klesl čtvrtletní zisk o 41 procent, za špatné výsledky může hlavně nižší poptávka po au

Německé firmě Continental AG, která je největším dodavatelem automobilových součástek v Evropě s akciemi na burze, klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 41 procent na 485 milionů eur (12,5 miliardy korun). Propad způsobila nižší poptávka po autech a vysoké investice do elektrických a autonomních aut. Příjmy klesly o jedno procento na 11,26 miliardy eur (289,7 miliardy korun). Firma ve středu také uvedla, že kvůli poklesu zisku plánuje výraznější snižování nákladů.

Continental zatím nechal beze změn výhled na celý letošní rok. Ten však snížil minulý měsíc kvůli očekávanému celosvětovému poklesu výroby aut.

"V současné době je tržní prostředí velmi náročné," uvedl generální ředitel Elmar Degenhart. Firma tak podle něj bude reagovat na pokles na trhu přísnou kontrolou nákladů a zvýšením konkurenceschopnosti.

Přesná čísla o úsporách firma zatím neuvedla. Zvažuje mimo jiné snížení počtu zaměstnanců a investic do technologie spalovacích motorů. Nepostaví ani plánovaný závod na výrobu baterií. Celý plán snížení nákladů by měl být připraven v nadcházejících týdnech, dodal Degenhart.

Útlum v automobilovém průmyslu přiměl už konkurenční firmu ZF Friedrichshafen zveřejnit varování před dalším vývojem zisku. Další konkurent Bosch pak očekává letos stagnaci tržeb, poznamenala agentura Reuters.

Continental v roce 1993 koupil otrokovického výrobce pneumatik Barum a v současnosti má v České republice několik výrobních závodů a výzkumné a vývojové centrum. Mimo jiné v Česku vyrábí automobilovou elektroniku, řídicí jednotky motorů a převodovek, senzory, dveřní moduly, klíčky, brzdové posilovače, elektrické vakuové pumpy, převodové jednotky pro elektronickou parkovací brzdu, ostřikovací systémy, moduly pro recirkulaci výfukových plynů, vysokotlaká dieselová a benzinová čerpadla nebo pláště pneumatik pro osobní i nákladní vozidla.

V našem autoservisu Vám namontujeme do vozidel zařízení na provoz LPG.Provádíme opravy a údržby zařízení na LPG v Teplicích a jeho okolí, v Ústí nad Labem, Litoměřicích, Mostě, Chomutově, Děčíně. Měříme emise vozidel s dieselovými, benzínovými i LPG motory (STK a SME). Seřízujeme geometrii kol, opravujeme brzdové soustavy a měříme a kontrolujeme kvalitu brzdové kapaliny. Provádíme výměny výfukových potrubí, výměny kloubů, čepů a řízení, výměny a prodej autoskel, opravy motorů, dekarbonizace motorů, opravy alternátorů, startérů atd. Diagnostikujeme elektronické závady vybraných značek. Plníme a kontrolujeme klimatizace. Přezouváme a vyvažujeme pneumatiky, opravujeme průpichy, dovoz nových ALU ráfků a pneu ze SRN. Provádíme autoklempířské práce jako rovnání karosérií na rovnacím rámu a opravy poškozených i zkorodovaných částí. Lakujeme karoserie i součásti. V autoservisu Jukr dále nabízíme služby jako je individuální dovoz vozidel na zakázku a nabídka již dovezených vozidel, zprostředkování povinného ručení a havarijního pojištění, odtahová služba osobních automobilů.
© 2019 JUKR s.r.o.