Volkswagen doplácí na koronavirus i klesající globální ekonomiku. Celosvětový odbyt klesl téměř o 25

Německé automobilové skupině Volkswagen klesl v únoru celosvětový odbyt meziročně o 24,6 procenta na 546 300 vozů. Na nejdůležitějším trhu v Číně se pak snížil o 74 procent na 60 900. Firma, která doplácí na krizi kolem koronaviru a na slábnoucí světovou ekonomiku, to uvedla v pátek ve Wolfsburgu. Dceřiná společnost Škoda Auto prodala 73 500 vozů, což je pokles o 19,1 procenta.

Už v lednu klesl koncernu Volkswagen ve světě odbyt o pět procent. I tehdy byl důvodem zejména více než desetiprocentní propad v Číně. Škoda Auto v lednu dodala zákazníkům 87 200 aut, což bylo o 15 procent méně než loni v lednu.

Skupina očekává, že situace se brzy částečně stabilizuje, a únor označila za "koronavirový měsíc".

Kromě Číny šel odbyt dolů v celé Asii i v oblasti Pacifiku - v tomto regionu klesl o 10,6 procenta. V západní Evropě se pak odbyt snížil o 3,5 procenta. Nárůst poptávky vykázal koncern v Severní Americe (plus 8,4 procenta) a v Jižní Americe (plus 13,9 procenta).

V meziměsíčním srovnání s už tak dost slabým lednem je pokles rovněž patrný. Globálně činí minus 13,9 procenta, v Číně včetně Hongkongu minus 35 procent.

 

Nejhorší výsledek v únoru vykázala kmenová značka VW. Jejích vozů se v únoru prodalo meziročně o 32,1 procenta méně, celkem 270 100. Nárůst o jedno procento ale registruje španělská dceřiná značka Seat, která prodala 44 900 vozů.

 

V našem autoservisu Vám namontujeme do vozidel zařízení na provoz LPG.Provádíme opravy a údržby zařízení na LPG v Teplicích a jeho okolí, v Ústí nad Labem, Litoměřicích, Mostě, Chomutově, Děčíně. Měříme emise vozidel s dieselovými, benzínovými i LPG motory (STK a SME). Seřízujeme geometrii kol, opravujeme brzdové soustavy a měříme a kontrolujeme kvalitu brzdové kapaliny. Provádíme výměny výfukových potrubí, výměny kloubů, čepů a řízení, výměny a prodej autoskel, opravy motorů, dekarbonizace motorů, opravy alternátorů, startérů atd. Diagnostikujeme elektronické závady vybraných značek. Plníme a kontrolujeme klimatizace. Přezouváme a vyvažujeme pneumatiky, opravujeme průpichy, dovoz nových ALU ráfků a pneu ze SRN. Provádíme autoklempířské práce jako rovnání karosérií na rovnacím rámu a opravy poškozených i zkorodovaných částí. Lakujeme karoserie i součásti. V autoservisu Jukr dále nabízíme služby jako je individuální dovoz vozidel na zakázku a nabídka již dovezených vozidel, zprostředkování povinného ručení a havarijního pojištění, odtahová služba osobních automobilů.
© 2020 JUKR s.r.o.