Zapalovací svíčky - LPG


Zapalovací svíčky používané v motorech na LPG podléhají vyššímu opotřebení než je tomu u benzínových motorů. Proto je nutné vyměňovat tyto svíčky v kratším intervalu než při provozu na benzín.


Směs LPG vyžaduje pro ionizaci směsi a tím umožnění přeskoku jiskry vyšší zapalovací napětí než benzín. 

Přeskokové napětí při pohonu na benzín 14kV

Přeskokové napětí při pohonu na LPG 16kV - 18kV

Při provozu na LPG vznikají ve spalovacím prostoru vyšší pracovní teploty. Vyšší zapalovací napětí a vyšší pracovní teplota ve spalovacím prostoru vedou k rychlejšímu opotřebení elektrod.

Dochází také k poměrně výraznému opoždění okamžiku zážehu směsi, což má za následek výrazné snížení výkonu motoru.

Potřeba vyššího zapalovacího napětí je řešena počtem vnějších elektrod svíčky, pouzitými materiály a menší vzdáleností elektrod oproti ekvivalentům svíček na benzín.


Použitím kvalitnějších svíček při provozu motoru na LPG výrazně chráníte vysokonapěťové části zapalovací soustavy např.: zapalovací cívky, zapalovací kabely, zapalovací moduly.


Použitím kvalitnějších svíček předejdete často zbytečnému a nepříjemnému "cukání" zejména v nizkých otáčkách motoru při akceleraci. 

Drtivá většina zákazníků totiž nemá ponětí o nutnosti bezvadného stavu celé zapalovací soustavy pro bezproblémový chod motoru na LPG. Tito zákazníci poté uplatňují závady spojené s výpadky zapalování jako reklamaci LPG zástavby s tvrzením, že "Na benzín to nedělá, ale na plyn ano". Auto se opravdu velmi často takto chová, protože přepnutím na původní benzínové palivo dojde okamžitě k poklesu přeskokového napětí a tím většinou výpadky ("cukání") zmizí. Tato závada však nemá nic společného s nesprávnou funkcí LPG zástavby.

 

      

Cena přestavby (Kč):
Spotřeba vozidla (litrů /100km):
Průměrně měsíčně ujeto (km):
Cena benzínu (Kč / litr):
Cena plynu (Kč / litr):

Formulář chrání reCaptcha (Ochrana soukromí, Smluvní podmínky).

V našem autoservisu Vám namontujeme do vozidel zařízení na provoz LPG.Provádíme opravy a údržby zařízení na LPG v Teplicích a jeho okolí, v Ústí nad Labem, Litoměřicích, Mostě, Chomutově, Děčíně. Měříme emise vozidel s dieselovými, benzínovými i LPG motory (STK a SME). Seřízujeme geometrii kol, opravujeme brzdové soustavy a měříme a kontrolujeme kvalitu brzdové kapaliny. Provádíme výměny výfukových potrubí, výměny kloubů, čepů a řízení, výměny a prodej autoskel, opravy motorů, dekarbonizace motorů, opravy alternátorů, startérů atd. Diagnostikujeme elektronické závady vybraných značek. Plníme a kontrolujeme klimatizace. Přezouváme a vyvažujeme pneumatiky, opravujeme průpichy, dovoz nových ALU ráfků a pneu ze SRN. Provádíme autoklempířské práce jako rovnání karosérií na rovnacím rámu a opravy poškozených i zkorodovaných částí. Lakujeme karoserie i součásti. V autoservisu Jukr dále nabízíme služby jako je individuální dovoz vozidel na zakázku a nabídka již dovezených vozidel, zprostředkování povinného ručení a havarijního pojištění, odtahová služba osobních automobilů.
© 2024 JUKR s.r.o.
Prověření auta od Cebia